I Szkolny Konkurs i VIII Międzyszkolny Konkurs pt.:" Mistrz Pięknego Czytania".

Biblioteka szkolna zorganizowała I Szkolny Konkurs pt.:" Mistrz Pięknego Czytania". Uczestnicy prezentowali czterominutowy fragment wybranej przez siebie książki. Hasło przewodnie konkursu : "Polecam Ci tę książkę". Uczniowei rywalizowali w trzech grupach wiekowych: klasy IV- VII, młodzież gimnazjalna oraz uczniowie klas I- III.

Najliczniejszą grupę uczestników stanowiły klasy IV- VII- 12 osób. Mistrzem Pięknego Czytania została Anastazja Szcząchor, która oprócz dyplomu i nagrody książkowej reprezentowała naszą szkolę na Festiwalu Słowa w Domu Kultury w Lipniku w dniu 6. III 2018r.

W grupie młodzieży gimnazjalnej (5 osób) najlepsza była Klaudia Kidoń z klasy IIa- również uczestniczka Festiwalu Słowa.

W trzeciej grupie wiekowej, najmłodszej (klasy I- III), liczącej 10 osób I miejsce zajął Michał Świńczyk. Umiejętności czytania uczestników konkursu oceniały dwie komisje, które miały do wykonania trudne zadanie, ponieważ poziom przygotowania wszystkich uczestników był bardzo wysoki.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie

6 III 2018r. w Domu Kultury odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs pt.:" Mistrz Pięknego Czytania". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: