Rudzica na sportowo 2018

Piękna majowa pogoda, fantastyczna atmosfera i moc atrakcji sprawiły, że 19 maja hucznie i bardzo licznie obchodzono w Rudzicy po raz kolejny Dzień Rodziny. W tym roku impreza organizowana była pod hasłem ,,Rudzica na sportowo – postaw na zdrowie swojej rodziny”. Patronat nad wydarzeniem, podobnie jak przed rokiem, objął Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna, a współpraca wielu instytucji takich jak ZSP w Rudzicy, Klub Sportowy Rudzica, Rada Sołecka Rudzica, Koło Gospodyń Wiejskich z Rudzicy i Landeka czy Ochotnicza Straż Pożarna z Rudzicy i Roztropic sprawiła iż był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Już od rana na boiskach wokół szkoły w Rudzicy pojawiły się prawdziwe tłumy. Oprócz uczniów, którzy licznie przybyli się ze swoimi rodzicami i dziadkami, nauczycieli i mieszkańców Rudzicy, to „rodzinne święto” zaszczycili swoją obecnością także zaproszeni goście: wójt gminy Janusz Pierzyna, ksiądz proboszcz Jacek Wójcik i ksiądz Rudolf Wojnar, radny Powiatu Bielskiego Jacek Staszek, radni Gminy Jasienica w osobach: Czesława Gawlasa, Zofii Polok, Czesława Machalicy, prezesi Klubu Sportowego Rudzica: Rudolf Budny i Stanisław Adamczyk, prezes Spółki Wodnej Ludwik Sodzawiczny, prezes OSP Rudzica Roman Nowak, prezes zarządu gminnego OSP w Jasienicy Wiesław Siąkała

Atrakcji nie brakowało a każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego, zarówno dla duszy jaki i ciała, bowiem oprócz występów artystycznych, różnorodnych konkurencji sportowych i para sportowych czy niespodzianek dla najmłodszych, nie brakowało okazji do degustacji przygotowanych smakołyków. Wspaniałe domowe wypieki, gofry, bigos, kiełbaski z grilla czy domowy chleb ze smalcem i ogórkami to tylko niektóre niespodzianki kulinarne, których smak na długo zapadnie w pamięć niejednemu smakoszowi!

Na część artystyczną składały się popisy wokalne, aktorskie i taneczne uczniów rudzickiej szkoły. Na początek wystąpił chór, którego występ wprowadził nas w radosną i rodzinna atmosferę. Następnie sceną zawładnęło koło teatralne, które przygotowało spektakl pt. „Kopciuszek na sportowo”. Wartka akcja, komediowa treść i brawurowa gra aktorska sprawiły, że przedstawienie zostało przyjęte entuzjastycznie dając oglądającym, jak i samym aktorom, wiele radości.

szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła szkoła

Ważnym punktem programu były także rozgrywki sportowe, które dostarczyły wszystkim prawdziwych emocji. Najmłodsi grali w dwa ognie, starsi w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę ręczną. Panie nauczycielki stanęły w szranki z Mamami (które po zaciętej walce okazały się minimalnie lepsze) rozgrywając mecz siatkówki. Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje i zaangażowanie. O 10.30 na murawie stanęli naprzeciwko siebie zawodnicy drużyn KS Rudzica i LKS Godziszka Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy (6:4). Należy także wspomnieć o Rodzinnym Indeksie Sprawności, który wymagał od uczestników (rodzic z dzieckiem) nie lada umiejętności i determinacji, bowiem aby ukończyć zawody i otrzymać certyfikat sprawnej rodziny, trzeba było zaliczyć aż pięć konkurencji, na które składały się: wyścig farmera (taczki), przenoszenie pachołków na czas, wyścigi z użyciem hula-hop, wyścigi na nartach i rzuty woreczkami.

szkoła szkoła szkoła

Potyczkom sportowym i występom artystycznym uczniów towarzyszyły liczne atrakcje: malowanie twarzy, stoisko z balonami, dmuchany zamek, puszczanie baniek mydlanych, fotobudka, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, kiermasz książek i prac dzieci, pokaz sprzętu strażackiego, przejazd zabytkowych samochodów, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy występ zespołu ze Skoczowa, który zaprezentował taniec liniowy. Ogromnym zainteresowaniem, o czym już była mowa, cieszyły się stoiska gastronomiczne, przygotowane przez rodziców.

szkoła szkoła szkoła szkoła

Mamy nadzieję, że ten majowy dzień spędzony na beztroskiej zabawie w prawdzie rodzinnej atmosferze, wśród przyjaciół, znajomych i sąsiadów na długo pozostanie w pamięci uczestników i na stałe wpisze się w kalendarz rudzickich imprez. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia oraz tym, którzy zdecydowali się spędzić ten dzień z nami świętując Dzień Rodziny!

Jednocześnie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Pawła II w Rudzicy składa serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom, którzy uświetnili uroczystość Dnia Rodziny. Szczególne podziękowania składa: Prezesowi Klubu Sportowego Rudzica, Radzie Sołeckiej z Rudzicy, OSP z Rudzicy i Roztropic, Kołu Gospodyń Wiejskich z Rudzicy i Roztropic, Radzie Rodziców, Państwu Otyli i Krzysztofowi Pilarz, Panu Marcinowi Ryszka, oraz Państwu R.,R. i R. Budny-Firma Spółka Jawna z Rudzicy.