Maraton czytelniczy

25 maja odbył się drugi maraton czytelniczy. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: Czytamy polskich noblistów. Spotkanie rozpoczęło się o 17.00 wykładem Pani Edyty Sobczyk-Wiśniewskiej na temat naszych wielkich pisarzy i poetów uhonorowanych tym zaszczytnym wyróżnieniem; uzupełnieniem była prezentacja multimedialna przygotowana przez Kamila Marekwicę.

Następnie zgromadzeni wysłuchali interpretacji wierszy Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej w brawurowym wykonaniu Klaudii Kidoń. Wprowadzeni w poetycki klimat uczniowie rozpoczęli prezentacje książek, które chcieli polecić i zarekomendować swoim rówieśnikom oraz odczytali ich fragmenty. Ta część spotkania ukazała, jak szerokie są zainteresowania, fascynacje i preferencje czytelnicze młodzieży, która chętnie sięga zarówno po literaturę młodzieżową i science fiction (tu prym wiódł niewątpliwie Piotr Sokół) jak i tą poruszającą aktualne problemy społeczne (tu wszystkich ujęła propozycja Kornelii Sojki). Wszystkim zapadła głęboko w pamięć także interpretacja Kacpra Gubały, który objawił również swoje talenty wokalne (!)

W przerwie młodzież mogła zregenerować siły, racząc się przyniesionymi smakołykami i pyszną pizzą ufundowaną przez Radę Rodziców (dziękujemy). Kulminacją spotkania było wspólne tj. uczniów i nauczycieli (reprezentowanych tu przez Panią Edytę Soczyk-Wiśniewską i Bożenę Małachowską) głośne czytanie powieści Federico Moccia, Trzy metry nad niebem.

Piątkowe spotkanie, które zakończyło się o godzinie 21, należy zaliczyć do bardzo owocnych, a maraton uznać za znakomite spotkanie z literaturą i kulturalne rozpoczęcie weekendu!

szkoła szkoła