SPOTKANIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ W SZKOLE W RUDZICY

22 marca odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską promujące jej książkę „Wszystkie moje mamy”.

Jednak autorka niewiele mówiła o książce, a więcej o osobie,która zainspirowała ją do popełnienia tego dzieła. Tą postacią była Irena Sendlerowa. To kobieta ,która, ryzykując własne życie, zorganizowała przemycanie dzieci z getta na aryjską stronę. Uratowała 2500 młodych ludzi.

Pani Renata skupiła się na opowiedzeniu wielu historii małych żydowskich dzieci, by sugestywnie zobrazować okrucieństwo wojny i dać świadectwo prawdzie o tamtych czasach.

Na koniec poprosiła uczniów, by w życiu kierowali się dobrem, miłością i pięknem, a wtedy nigdy już nie będzie wojny.

Zachęciła również uczniów do poznania Szymka Baumana, który jak 2500 innych dzieci został uratowany przez Irenę Sendlerową, pseudonim: „Jolanta”, a jego historię życia przeczytacie w książce-” Wszystkie moje mamy”.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie