UCZEŃ Z RUDZICY- MISTRZEM ORTOGRAFICZNYM

„Chwacki harcerz, z hukiem uderzały, orzeźwiająca rzeżucha”- to tylko przykład kilku słów, które znalazły się w dyktandzie zredagowanym na na potrzeby XVII GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ARCYMISTRZ ORTOGRAFII” O PIÓRO WÓJTA GMINY JASIENICA.

W tym roku naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas szóstych: Kamila Lach, Julia Ryszka i Krzysztof Koziar. Wszyscy napisali dyktando bardzo dobrze, jednak Krzyś okazał się mistrzem, bo nie popełnił żadnego błędu ortograficznego i interpunkcyjnego. Zdobył tytuł „Arcymistrza Ortografii” i otrzymał pióro od Wójta Gminy Jasienica. Na uwagę zasługuje fakt, że Krzysiek czyta dużo książek i to jego pasja na pewno miała wpływ na tak dobry wynik w konkursie. Stał się żywą reklamą promującą czytelnictwa: „Czytaj książki, a pokonasz Matkę - Ortografię!”

Uczestnikom konkursu i zwycięzcy gratulujemy, a piątoklasistom przypominamy, że w przyszłym roku Wy powalczycie o pióro wójta.