„PODZIEL SIĘ SERCEM”

Etiudy o takim tytule zaprezentowali w szkole 11 czerwca uczniowie koła teatralnego , by promować wartość, jaką jest wolontariat. Wcześniej ten spektakl był pokazywany na X Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych .

Tworzywem komunikacji między widzem a aktorem były: język ciała , muzyka Fryderyka Chopina i Johanna Sebastiana Bacha. Wykorzystując pantomimę uczniowie pokazali scenki rodzajowe, w których wartością nadrzędną jest bezinteresowna pomoc bliźniemu. Na przykład: młoda kobieta pomaga przejść staruszce przez jezdnię, ktoś inny karmi bezdomnych, a koleżanka pociesza w szkole płaczącą przyjaciółkę.

Każde siedem obrazów wskazuje na inną wartość, by przekazać światu, że to one są potrzebne, by zauważać zło wokół siebie i z nim walczyć. Wystarczy tylko: odznaczać się odwagą, reagować na zło, szanować bliźnich, działać, używać pięknych i dobrych słów, współczuć.

Mamy nadzieję, że po obejrzeniu spektaklu, zmienimy swoje postępowanie i nastawimy się w działaniu na czynieniu dobra. Bo teatrzyk profilaktyczny po to jest tworzony, by zapobiegać trudnym sytuacjom i wskazywać pozytywne rozwiązania!

szkoła szkoła szkoła szkoła