XV Międzyszkolny konkurs recytatorski

Piątego czerwca 2018 roku w Wieszczętach odbył się konkurs pod hasłem: „W kręgu poezji i pieśni patriotycznej”. W tym roku zmieniono formułę tej cyklicznej imprezy, bo obok recytacji polskich utworów, prezentowano również pieśni patriotyczne. Główne cele konkursu to: kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz upowszechnianie piękna ojczystego języka w formie recytacji i śpiewu.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas I-III i troje z klas IV-VII. Spośród trzydziestu młodych wykonawców ze szkół gminy Jasienica aż troje z naszej szkoły dostało nagrody i wyróżnienia:

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy pięknie reprezentowali nasza szkołę, szczególnie tym z pierwszej klasy, bo stanięcie na scenie było dla nich nie lada wyzwaniem. Życzymy dalszych sukcesów i czerpania radości z promowania naszego ojczystego języka poprzez wzorową recytację.

szkoła