Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się od uroczystego apelu w hali. Tym razem akademia nawiązywała przede wszystkim do 79 rocznicy wybuch II wojny światowej. Dlatego w spektaklu nie zabrakło tekstów patriotycznych Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Krzysztofa Baczyńskiego. W przedstawieniu przywołano echa Warszawy z powstania warszawskiego gdzie, w obrazach z tamtych zdarzeń, widz mógł docenić trud i bohaterstwo Polaków. Zobaczył świadectwo bolesnej prawdy o wojnie. Mamy nadzieję, że docenił poświęcenie poprzednich pokoleń Polaków i wyciągnął wnioski z tej lekcji historii!!!

zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Druga część akademii dotyczyła już realiów życia szkolnego. Uczniowie z kola teatralnego odegrali krótkie etiudy o szkole i powrotu do niej po wakacjach.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Na koniec konferansjerzy przywitali pierwszaków życząc im pomyślnych dni w nowym roku szkolnym. Kochania Uczniowie! Wakacje się skończyły! Teraz będziemy podróżować po meandrach nauki. Powodzenia w tej trudnej, ale jakże pięknej podróży:)