X Gminny Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych

25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzicy odbył się 10 przegląd teatrzyków profilaktycznych pod hasłem „Podziel się sercem”.

Głównym celem tego spotkania było uświadomienie młodym ludziom, co należy robić, by przeżyć życie godnie, mądrze i bezpiecznie.

W tym roku temat teatrzyków był bardzo piękny, bo odnosił się do wartości humanitarnych, jakim jest wolontariat w jego wymiarowości. Przedstawienia stały się apelem skierowanym do młodych, by walczyli z wszechobecną znieczulicą i wskrzesili w sobie „iskierkę miłości”, która oświetli drogę potrzebującym.

W przeglądzie wzięły udział cztery szkoły z: Wieszcząt, Świętoszówki, Grodźca, Rudzicy. Poziom spektakli był wysoki i zróżnicowany pod względem formy przekazu. Uczniowie zarówno pięknie zaprezentowali się w dramie, jak i w pantomimie czy widowisku słowno- muzycznym. Najistotniejsze jednak jest to, że wszystkie te przedstawienia promowały piękno życia w oparciu o miłość, dobro i altruizm.

Dziękujemy nauczycielom, którzy zmierzyli się z tematem tegorocznych teatrzyków i profesjonalnie, z wyczuciem i smakiem przygotowali uczniów do występów. Zachęcamy do pokazywania tych spektakli w środowisku szkolnym jak i lokalnym, bo to co dobre, piękne i mądre należy promować.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

W ramach przeglądu teatrzyków został rozstrzygnięty konkurs plastyczny o tematyce "Podziel się sercem", wyróżnione zostały prace naszych uczennic: Lilianny Banasiewicz, Zofii Wawrzeczko, Weroniki Nawieśniak, Dominiki Fabiańczyk, Weroniki Gawełek i Oliwii Mendrek.